08/10/2013    S195    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Ustroń: Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

2013/S 195-336656

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Miasto Ustroń
Rynek 1
Punkt kontaktowy: Urząd Miasta Ustroń, 43-450 Ustroń, ul. Rynek 1
Osoba do kontaktów: Józef Kuczera
43-450 Ustroń
POLSKA
Tel.: +48 338579300
E-mail: zamowieniapubliczne@ustron.pl
Faks: +48 338579330

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.ustron.pl

Dostęp elektroniczny do informacji: http://www.ustron.bip.info.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta Ustroń od właścicieli nieruchomości.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Miasto Ustroń.

Kod NUTS PL225

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne wykonywanie usługi polegającej na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Miasta Ustroń od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

900000009051310090512000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
1) Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne wykonywanie usługi polegającej na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Miasta Ustroń od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
2) Charakterystyka Miasta Ustroń:
a) Powierzchnia Miasta wynosi 5892 ha,
b) Liczba zameldowanych mieszkańców na dzień 28 stycznia 2013 r. wynosi 16148 osób.
3) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej ilości odpadów komunalnych przekazanych przez wszystkich właścicieli nieruchomości, położonych w granicach administracyjnych Miasta Ustroń.
4) Orientacyjna masa odpadów odebranych w 2012 roku wyrażona w Mg:
a) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – 7932,00 Mg,
b) Papier i tektura – 85,00 Mg,
c) Tworzywa sztuczne – 76,00 Mg,
d) Szkło – 216,00 Mg,
e) Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – 0,03 Mg,
f) Odpady remontowo - budowlane – 203,00 Mg,
g) Odpady ulegające biodegradacji – 300,00 Mg,
h) Odpady wielkogabarytowe – 34,00 Mg.
Łączna ilość odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości w 2012 roku wynosi 8846,03 Mg/rok. Określone powyżej ilości odpadów komunalnych należy przyjąć jako szacunkowe. Rzeczywiste ilości wytworzonych i odebranych odpadów komunalnych na terenie Miasta Ustroń w okresie objętym zamówieniem, mogą różnić się od podanych. Szacunkowa ilość odpadów do odebrania w 2014 roku wynosi 6136,98 Mg (rzeczywista masa odpadów odebrana w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia 2013 r. wynosi 4091,32 Mg).
5) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych z następującą częstotliwością:
a) budynki jednorodzinne – dwa razy w miesiącu,
b) budynki wielorodzinne – dwa razy w tygodniu,
c) nieruchomości niezamieszkałe – maksymalnie dwa razy w tygodniu.
zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Zamawiającego. Harmonogram ten zostanie dostarczony Wykonawcy przez Zamawiającego najpóźniej w dniu zawarcia umowy.
6) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru selektywnie zebranych odpadów (papieru, szkła białego, szkła kolorowego, metali, tworzyw sztucznych, odpadów zielonych i biodegradowalnych) z następującą częstotliwością:
a) budynki jednorodzinne – raz w miesiącu,
b) budynki wielorodzinne – maksymalnie dwa razy w tygodniu,
c) nieruchomości niezamieszkałe – maksymalnie dwa razy w miesiącu,
zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Zamawiającego. Harmonogram ten zostanie dostarczony Wykonawcy przez Zamawiającego najpóźniej w dniu zawarcia umowy.
7) Wykonawca wykona i dostarczy wszystkim właścicielom nieruchomości czytelną informację określającą częstotliwość i terminy odbioru odpadów z danej nieruchomości z uwzględnieniem dni wolnych od pracy. Informacje te należy dostarczyć na teren nieruchomości najpóźniej 7 dni przed pierwszym odbiorem odpadów. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczania w dniach wywozu zgodnie z harmonogramem ewentualnych ulotek związanych z systemem gospodarowania odpadami, które dostarczy Wykonawcy Zamawiający (maksymalnie raz na kwartał).
8) Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów komunalnych segregowanych (papieru, szkła białego, szkła kolorowego, metali, tworzyw sztucznych, odpadów zielonych i biodegradowalnych) i niesegregowanych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Miasta Ustroń ze znormalizowanych pojemników lub worków.
9) Wykonawca zobowiązany jest do zakupu i dostarczenia na własny koszt worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych zgodnych z opisem poniżej. Wykonawca zobowiązany jest do zostawienia przy każdym odbiorze odpadów segregowanych z poszczególnych nieruchomości nowych worków na odpady komunalne segregowane na wymianę w ilości i rodzaju zgodnymi z odebranymi. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego dostarczania worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 5 i 6 do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z częstotliwością zapewniającą posiadanie przez PSZOK na stanie po 500 sztuk z każdego rodzaju worków.
10) Worki na odpady segregowane powinny posiadać otwory, taśmę do zawieszania i zawiązywania oraz muszą spełniać następujące wymagania:
a) Worek w kolorze ŻÓŁTYM z napisem TWORZYWA SZTUCZNE wykonany z folii HDPE o grubości od 0.03 mm do 0.04 mm lub LDPE o grubości od 0.05 mm do 0.06 mm o pojemności od 110 l do 120 l,
b) Worek w kolorze NIEBIESKIM z napisem PAPIER wykonany z folii LDPE o grubości od 0.05 mm do 0.06 mm o pojemności od 110 l do 120 l,
c) Worek w kolorze BIAŁYM z napisem SZKŁO BEZBARWNE wykonany z folii LDPE grubości od 0.05 mm do 0.06 mm o pojemności od 80 l do 120 l,
d) Worek w kolorze ZIELONYM z napisem SZKŁO KOLOROWE wykonany z folii LDPE grubości od 0.05 mm do 0.06 mm o pojemności od 80 l do 120 l,
e) Worek w kolorze POMARAŃCZOWYM z napisem METALE I OPAKOWANIA WIELOMATERIAŁOWE wykonany z folii HDPE o grubości od 0.03 mm do 0.04 mm lub LDPE o grubości od 0.05 mm do 0.06 mm o pojemności od 110 l do 120 l,
f) Worek w kolorze BRĄZOWYM z napisem ODPADY BIODEGRADOWALNE wykonany z perforowanej folii LDPE o grubości od 0.05 mm do 0.06 mm o pojemności od 110 l do 120 l.
11) Odbiór odpadów komunalnych realizowany będzie w dniach określonych w harmonogramie poza godzinami od 20:00 wieczorem do 7:00 rano dnia następnego.
12) Wykonawca zobowiązany jest do opróżniania 10 pojemników na przeterminowane leki nie rzadziej niż raz na kwartał lub po zgłoszeniu przez Zamawiającego ich przepełnienia. Wykaz punktów, w których znajdują się pojemniki na przeterminowane leki zostanie dostarczony Wykonawcy przez Zamawiającego w dniu zawarcia umowy.
13) Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych do regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych wskazanych w „Planie gospodarki odpadami dla województwa śląskiego 2014” dla Regionu III oraz do przekazywania selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów. Powyższe ma być zgodne z hierarchią postępowania z odpadami o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
14) Wykonawca ma obowiązek ważyć przed rozpoczęciem zbiórki samochody oraz po zakończeniu zbiórki odpadów wszystkie odebrane odpady komunalne na legalizowanej wadze w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Ustroniu przy ul. Krzywej oraz przekazywać dokumentację z pomiarów Zamawiającemu w sprawozdaniach miesięcznych z załączonymi kopiami kart przekazania odpadu z RIPOK. Ważenie winno być potwierdzone przez pracownika PSZOK. W przypadku awarii wagi w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Wykonawca zobowiązany jest do zważenia samochodu na wadze zlokalizowanej na terenie bazy magazynowo transportowej Wykonawcy lub w RIPOKu oraz przekazania Zamawiającemu dokumentacji z pomiaru. Informacja o awarii wagi będzie przekazywana Wykonawcy przez Zamawiającego.
15) Wykonawca ma obowiązek dostarczyć Zamawiającemu raz w miesiącu lub na żądanie Zamawiającego informacje o położeniu i miejscach postoju pojazdów wykorzystywanych do odbierania i transportu odpadów oraz dane o miejscach wyładunku odpadów pochodzące z systemu monitoringu o którym mowa w § 5 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122). Informacje te należy przekazywać w formie elektronicznej – muszą one zawierać dane geograficzne GPS, dokładny czas i przebieg trasy w wersji tekstowej oraz graficznej (mapa z naniesioną trasą i czasem przejazdu). Format pliku PDF przekazany w formie elektronicznej e-mailem lub na płycie CD/DVD.
16) Wykonawca ma obowiązek dostarczyć kontenery oraz odbierać odpady budowlano-remontowe od właścicieli nieruchomości lub z pojemników albo worków właściciela nieruchomości - po wcześniejszym uzgodnieniu odbioru z właścicielem nieruchomości.
17) Wykonawca ma obowiązek odbierać w zależności od potrzeb jednak nie rzadziej niż raz w tygodniu odpady z Puntu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Krzywej.
18) Wykonawca przeprowadzi w drugim kwartale 2014 r. zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon i chemikaliów od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, zgodnie z harmonogramem, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym właściciela nieruchomości. Zbiórka ta powinna być realizowana zgodnie z harmonogramem, który Wykonawca sporządzi i przedstawi do zaakceptowania Zamawiającemu minimum 14 dni przed rozpoczęciem zbiórki. Po zaakceptowaniu harmonogramu przez Zamawiającego Wykonawca sporządzi i dostarczy na własny koszt do siedziby Zamawiającego czytelne plakaty (o wymiarach formatu A3) przedstawiające harmonogram zbiórki odpadów w ilości 50 sztuk.
19) Dodatkowe obowiązki wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
a) porządkowanie terenu zanieczyszczonego odpadami i innymi zanieczyszczeniami wysypanymi z pojemników, kontenerów, worków, pojazdów w trakcie realizacji usługi wywozu,
b) zbieranie odpadów leżących luzem obok zapełnionych pojemników, oraz doprowadzenie do porządku terenów przyległych, zanieczyszczonych na skutek przepełnienia urządzeń, służących do gromadzenia odpadów,
c) odbiór i transport odpadów, również w przypadkach gdy dojazd do punktów zbiórki odpadów komunalnych będzie znacznie utrudniony. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy.
d) uczestnictwo upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy w spotkaniach prowadzonych przez Zamawiającego w przypadku jego zaproszenia, na których omawiane będą zadania związane z realizacją przedmiotu umowy. Zaproszenia na spotkania będą przekazywane Wykonawcy w formie elektronicznej lub faksem z co najmniej 7 dniowym wyprzedzeniem,
e) wykonywanie przedmiotu umowy w sposób fachowy, niepowodujący niepotrzebnych przeszkód oraz ograniczający niedogodności dla społeczeństwa do niezbędnego minimum.
f) ponoszenie pełnej odpowiedzialności wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody na mieniu i zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas i w związku
z realizacją przedmiotu umowy.
20) Rozliczenie świadczonych usług, będących przedmiotem niniejszego zamówienia odbywać się będzie po zakończeniu miesiąca, za który wystawiona będzie faktura, z terminem płatności do 30 dni licząc od daty doręczenia prawidłowo wystawionej faktury Zamawiającemu. Wynagrodzenie Wykonawcy obliczane będzie jako iloczyn podanej w ofercie ceny jednostkowej za 1 Mg zebranych odpadów potwierdzonych w sprawozdaniu comiesięcznym złożonym Zamawiającemu przez Wykonawcę (na podstawie pomiarów wagi wykonanych w PSZOK). Do 15 dnia każdego miesiąca Wykonawca ma obowiązek dostarczyć w formie elektronicznej Zamawiającemu zestawienie w którym podana będzie ilość, rodzaj i jakość odebranych odpadów komunalnych z poszczególnych nieruchomości. Poprzez jakość odebranych odpadów komunalnych rozumie się czy odpady według opinii Wykonawcy były zebrane w sposób selektywny zgodnie z prawem miejscowym (Uchwały Nr XXVII/313/2012 Rady Miasta Ustroń z dnia 20 grudnia 2012r. w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Ustroń i Uchwały Nr XXVI/294/2012 Rady Miasta Ustroń z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną opłatę).
21) Do każdego sprawozdania wykonawca zobowiązany jest dołączyć informacje uzyskane od prowadzącego RIPOK dotyczące:
a) masy odpadów powstałych po mechaniczno biologicznym przetworzeniu zmieszanych odpadów komunalnych o kodzie 19.12.12 nie spełniających wymagań rozporządzenia ministra środowiska z dnia 11 września 2012 r. w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych,
b) rodzaju i masie wyselekcjonowanych i przekazanych do odzysku lub przygotowania do ponownego użycia odpadów z dostarczonych zmieszanych odpadów komunalnych.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.1.2014. Zakończenie 31.12.2014

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1) Zamawiający żąda wniesienia wadium
a) Każda oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 20 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100).
b) Wniesione wadium musi obejmować okres związania ofertą tj. 60 dni.
2) Forma wadium
Wadium może być wniesione zgodnie z art. 45 ust. 6 ustawy PZP, w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r. Nr 96, poz. 620).
W przypadku wniesienia wadium przez Wykonawcę w formie innej niż pieniężna dokument gwarancji lub poręczenia powinien zawierać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do: „zapłacenia kwoty w wysokości odpowiadającej wysokości wadium na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano:
- odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
- nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
- zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy;
- w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust.3 ustawy PZP nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust.1 ustawy PZP lub pełnomocnictw, chyba ze udowodni, ze wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.”
3) Miejsce, sposób i termin wniesienia wadium
a) Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na konto bankowe o numerze 15 1050 1070 1000 0001 0250 7308 w ING Bank Śląski S.A. o / Bielsko – Biała – z dopiskiem: „Wadium – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta Ustroń od właścicieli nieruchomości”.
b) Do oferty należy dołączyć kopie polecenia przelewu poświadczoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę składającego ofertę.
c) Uwaga! Wadium w tej formie uważa się za wniesione w sposób prawidłowy, gdy środki pieniężne wpłyną na konto Zamawiającego przed upływem terminu składnia ofert, tj. przed godziną 10:00 w dniu 18 listopada 2013 r.
d) W przypadku wnoszenia przez Wykonawcę wadium w formie innej niż pieniężna zobowiązany jest on dostarczyć Zamawiającemu oryginał właściwego dokumentu poręczenia lub gwarancji przed upływem terminu składania ofert, tj. przed godziną 10:00 w dniu 18 listopada 2013 r. Dokument może zostać dołączony do oferty lub może zostać złożony w oddzielnej kopercie w siedzibie Zamawiającego w Ustroniu przy ul. Rynek 1 pok. nr 8 (Kasa Urzędu Miasta Ustroń) przed upływem terminu wyznaczonego do składania ofert.
4) Skutek nie wniesienia wadium
Wykonawca, który nie wniesie wadium na zasadach określonych w specyfikacji zostanie wykluczony z postępowania (jego oferta zostanie odrzucona).
5) Zwrot wadium
Zamawiający dokonuje zwrotu wadium w przypadkach wymienionych w art. 46 ust. 1, ust.1 a, ust. 2 ustawy PZP.
6) Utrata wadium
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy,
Zamawiający zatrzymuje również wadium w przypadku, gdy w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust.3 ustawy PZP, Wykonawca nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust.1 ustawy PZP lub pełnomocnictw, chyba ze udowodni, ze wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
7) Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą) jest zobowiązany najpóźniej w dniu zawarcia umowy wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 2% ceny całkowitej podanej w ofercie (łącznie z podatkiem VAT).
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Rozliczenie świadczonych usług, będących przedmiotem niniejszego zamówienia odbywać się będzie po zakończeniu miesiąca, za który wystawiona będzie faktura, z terminem płatności do 30 dni licząc od daty doręczenia prawidłowo wystawionej faktury Zamawiającemu. Wynagrodzenie Wykonawcy obliczane będzie jako iloczyn podanej w ofercie ceny jednostkowej za 1 Mg zebranych odpadów potwierdzonych w sprawozdaniu comiesięcznym złożonym Zamawiającemu przez Wykonawcę (na podstawie pomiarów wagi wykonanych w PSZOK).
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Zamawiający dopuszcza złożenie oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia . Zamawiający zobowiązuje grupę Wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie do zawarcia i przedstawienia mu umowy regulującej ich współpracę.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: I. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są złożyć wraz z ofertą oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2a do SIWZ;
II. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wraz z ofertą przedłoży:
a) wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego dla miasta Ustroń w zakresie odbierania odpadów komunalnych, o którym mowa w art. 9b-9c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia,
b) wpis do rejestru zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prowadzonego przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska (wymaganym zgodnie z art. 7 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym),
c) zezwolenie na transport i zbieranie odpadów objętych przedmiotem zamówienia zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21),
III. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia nie mogą podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wraz z ofertą należy dołączyć:
1. oświadczenie wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 Ustawy Prawo zamówień publicznych – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2b do SIWZ;
2. aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
3. aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4. aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
5. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
6. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
7. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
8. listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy, albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej - wzór listy stanowi załącznik nr 5 do SIWZ;
9. Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
10. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 2, 3, 4, 6 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
11. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 5. i 7. składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
12. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt.10 i 11, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub przed notariuszem, wystawionych nie wcześniej niż w terminie właściwym dla dokumentu zastępowanego oświadczeniem.
13. W przypadku oferty składanej przez wykonawców występujących wspólnie, dokumenty, o których mowa w pkt.
2–12, składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Pozostałe dokumenty mogą być złożone wspólnie.
Uwaga w/w dokumenty winny potwierdzać spełnianie poszczególnych warunków na dzień składania ofert.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca musi wykazać że:
a) Dysponuje lub będzie dysponował środkami finansowymi na realizację usług objętych zamówieniem w wysokości 350 000,00 PLN, bez uwzględnienia zobowiązań z tytułu innych zamówień,
b) Posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę nie mniejszą niż 150 000,00 PLN.
W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunku, o którym mowa powyżej Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wraz z ofertą:
1. informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy lub podmiotu, na którego zdolnościach finansowych Wykonawca polega, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
2. opłaconą polisę na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 150 000,00 PLN, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 150 000,00 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. Posiadanie wiedzy i doświadczenia
Opis sposobu dokonania oceny spełnienia warunku:
Wykonawca musi udokumentować, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie wykonał lub wykonuje należycie usługi o charakterze podobnym do przedmiotu zamówienia (usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych zmieszanych i zbieranych selektywnie z nieruchomości) za łączną kwotę 500 000,00 PLN brutto. Ocena spełnienia warunku zostanie przeprowadzona na podstawie załącznika nr 3 do SIWZ – wykaz usług oraz dowodów, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunku, o którym mowa powyżej Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wraz z ofertą:
- wykaz usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia wykonanych lub wykonywanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie – wzór wykazu stanowi załącznik nr 3 do SIWZ;
Dowodami, o których mowa powyżej są:
a) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
b) oświadczenie Wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w lit a).
W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w „wykazie usług – zał. nr 3 do SIWZ” zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania powyższych dowodów.
2. Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
Wykonawca musi wykazać że dysponuje lub będzie dysponować w pełni sprawnymi jednostkami sprzętu:
a) Pojazd przystosowany do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych – co najmniej 2 sztuki,
b) Pojazd przystosowany do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych – co najmniej 2 sztuki,
c) Pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej – co najmniej 1 sztuka.
Ocena spełnienia warunku zostanie przeprowadzona na podstawie załącznika nr 4 do SIWZ - wykaz sprzętu.
W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunku, o którym mowa powyżej Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wraz z ofertą:
- wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami – wzór wykazu stanowi załącznik nr 4 do SIWZ.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP.271.1.41.2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
18.11.2013 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 18.11.2013 - 11:00

Miejscowość:

Urząd Miasta Ustroń, 43-450 Ustroń ul. Rynek 1, lokal nr 1.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: tak
Przewidywany czas publikacji kolejnych ogłoszeń: Październik 2014.
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego.
2. Zamawiający przewiduje zmianę treści umowy:
1) Zmiana treści umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art. 144 ust.1 ustawy PZP i pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu skutecznego po podpisaniu przez obie Strony umowy.
2) Dopuszcza się możliwość dokonania istotnych zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty jeżeli konieczność wprowadzania takich zmian wynika z następujących okoliczności:
a) Zmiany wynagrodzenia, w następstwie ustawowej zmiany obowiązującej stawki podatku VAT. Zamawiający nie dopuszcza możliwości zwiększenia wartości umowy w przypadku podniesienia stawki podatku VAT.
b) Zmiany danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy, (np. danych teleadresowych Wykonawcy; Zamawiającego itp.).
c) Zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy.
3) Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności - aneks do umowy.
4) Zmiana umowy dokonana z naruszeniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych jest nieważna.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1) W toku postępowania o udzielenie zamówienia przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w Dziale VI ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.) – odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej i skarga do sądu okręgowego wnoszone w sposób i w terminach określonych w Ustawie.
2) Środki ochrony prawnej określone w w/w dziale VI przysługują Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów Ustawy.
3) Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli korzystano ze środków, o których mowa w art. 27 ust. 2 Ustawy, albo w terminie 15 dni – jeżeli korzystano z innych środków.
4) Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
5) Odwołanie wobec czynności innej niż określone powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
6) Jeżeli Zamawiający nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
3.10.2013

Powrót

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:
41 Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta Ustroń od właścicieli nieruchomości
Podmiot udostępniający informację:
Samodzielne stanowisko ds. Zamówień Publicznych - UM Ustroń
Informację opublikował:
Data publikacji:
03.10.2013 14:22
Informację aktualizował:
Data aktualizacji:
17.12.2013 08:06

Rejestr zmian dokumentu